W dniu 27.10.2023 r. (tj. piątek) Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle dołącza do grona uczestników ww. akcji, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko szkół w Polsce, ale i na całym świecie.

Przerwę na czytanie warto sobie zrobić zawsze i wszędzie, a zwłaszcza w szkole. W związku z tym, zapraszamy Szanownych Nauczycieli, Pracowników Administracji i Obsługi oraz Was - Drodzy Uczniowie do wspólnego czytania!

Jedyne, co musicie zrobić, to mieć w tym dniu ze sobą ulubioną/wybraną książkę, którą będziecie czytać podczas przerw międzylekcyjnych. Możecie ją wcześniej wypożyczyć z biblioteki szkolnej lub przynieść z domu. Pokażmy wszystkim, że wbrew powszechnemu mniemaniu młodzi ludzie czytają, a szczególnie młodzież ZST :)

CELE AKCJI:

1. Promocja czytelnictwa wśród młodzieży szkolnej.
  2. Integracja środowiska lokalnego.
  3. Zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole.
  4. Zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
  5. Pobicie zeszłorocznego rekordu akcji.

Warto dodać, że pomysłodawcą i organizatorem całej akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Pracująca tam pani Anna Giniewska (nauczyciel bibliotekarz) została tegoroczną laureatką konkursu "Zwyrtała 2023"  i odebrała nagrodę za najlepszy pomysł promujący czytanie. Gratulujemy!

Bądźmy więc częścią tego wspaniałego wydarzenia i przyczyńmy się do pobicia zeszłorocznego rekordu w czytaniu na przerwie, który wyniósł 578 433 osób.

Maria Jachym - nauczyciel bibliotekarz