W ramach lekcji bibliotecznej uczniowie kl. 1 Tc wybrali się do MBP w Jaśle na wystawę "STO LAT! Wisława Szymborska".

Na ekspozycję, poświęconą życiu i twórczości polskiej noblistki, złożyło się 25 plansz prezentujących najważniejsze etapy biografii poetki, zdjęcia, cytaty z jej utworów, autorskie rysunki, dokumenty oraz fragmenty rękopisów i niepublikowanych tekstów.

Całość została przygotowana z myślą o obchodach Roku Wisławy Szymborskiej (setna rocznica urodzin laureatki Nagrody Nobla przypadła w 2023 r.) i udostępniona dla zwiedzających przez fundację jej imienia.

Dzięki ekspozycji nasza młodzież miała okazję poznać Szymborską w sposób nieszablonowy - z zupełnie innej perspektywy - jako żywiołowe dziecko, radosną i towarzyską nastolatkę, piękną kobietę i niekwestionowaną mistrzynię poetyckiego słowa, która odeszła od nas na zawsze 1 lutego 2012 r.

W drodze do MBP uczniowie przystanęli również przy ławeczce Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza, aby posłuchać muzyki wybitnego jazzmana i kompozytora pochodzącego z Jasła.

oprac. Maria Jachym - nauczyciel bibliotekarz