W miesiącu kwietniu biblioteka szkolna wypożyczyła czytelnikom 258 pozycji ze swojego księgozbioru; 241 z nich wypożyczyli uczniowie14 – nauczyciele i  3 – bibliotekarz.

Najczęściej wypożyczanymi tytułami były:

• „Dziady” – Adama Mickiewicza;
  • „Lektury obowiązkowe” – pod red. Stanisława Balbusa;
  • czasopismo „Linux Magazine”.

Tytuł Czytelnika Miesiąca Kwietnia zdobył Kacper Baran – uczeń kl. 4 GTC, który w ósmym miesiącu nauki wypożyczył największą liczbę pozycji. Gratulacje!

Kacper otrzymuje za swoją aktywność pamiątkowy dyplom oraz nagrodę. Fotorelacja z uhonorowania zwycięzcy znajduje się w zakładce Aktualności.

Na miejscu II w rankingu najaktywniejszych czytelników kwietnia uplasował się Sebastian Rak - uczeń kl. 3 TD, który otrzymuje +40 punktów z zachowania

Miejsce zaś III zajęła Kinga Smalara z kl. 1 TE, zyskując tym samym +30 pkt z zachowania

Ranking czytelnictwa według klas w miesiącu kwietniu przedstawia się następująco:

1 miejsce kl. 4 GTC – 65 wypożyczeń;

2 miejsce kl. 3 TD – 42 wypożyczenia;

3 miejsce kl. 4 GTB –  22 wypożyczenia.