W miesiącu maju biblioteka szkolna wypożyczyła czytelnikom 229 pozycji ze swojego księgozbioru; 208 z nich wypożyczyli uczniowie15 – nauczyciele,  5 – bibliotekarz i 1 - inni (pracownik obsługi).

Najczęściej wypożyczanymi tytułami były:

• „Chłopi” – Władysława Stanisława Reymonta;
  • „Romeo i Julia” – Williama Szekspira;
  • oraz „Wesele” - Stanisława Wyspiańskiego.

Tytuł Czytelnika Miesiąca Maja zdobyła Kinga Smalara – uczennica kl. 1 Te, która w dziewiątym miesiącu nauki wypożyczyła największą liczbę książek. Gratulacje!

Kinga otrzymuje za swoją aktywność pamiątkowy dyplom oraz nagrodę. Fotorelacja z uhonorowania zwyciężczyni pojawi się wkrótce w zakładce Aktualności.

Na miejscu II w rankingu najaktywniejszych czytelników maja uplasował się Adrian Gozdecki - uczeń kl. 2 Td, który otrzymuje +40 punktów z zachowania

Miejsce zaś III zajął Wiktor Zięba z kl. 4 PTb, zyskując tym samym +30 pkt z zachowania

Ranking czytelnictwa według klas w miesiącu maju przedstawia się następująco:

1 miejsce kl. 3 Tb – 40 wypożyczeń;

2 miejsce kl. 3 Td – 23 wypożyczenia;

3 miejsce kl. 2 Td – 21 wypożyczeń.