W miesiącu czerwcu biblioteka szkolna wypożyczyła czytelnikom 114 pozycji ze swojego księgozbioru; 77 z nich wypożyczyli uczniowie, 34 – nauczyciele 3 – bibliotekarz.

Najczęściej wypożyczanymi tytułami były:

• „MotoZnafca, czyli jaki samochód wybrać, żeby się nie przejechać" – Sebastiana "Kickstera" Kraszewskiego;
  • „Pan Ibrahim i kwiaty Koranu” – Erica-Emmanuela Schmitta;
  • oraz „Unf*ck yourself. Napraw się!” - Gary'ego Johna Bishopa.

Tytuł Czytelnika Miesiąca Czerwca zdobył Adrian Gozdecki – uczeń kl. 2Td, który w ostatnim miesiącu nauki wypożyczył największą liczbę książek. Gratulacje!

Adrian otrzymał za swoją aktywność pamiątkowy dyplom oraz nagrodę. Fotorelacja z uhonorowania zwycięzcy znajduje się w zakładce Aktualności.

Na miejscu II w rankingu najaktywniejszych czytelników czerwca uplasowała się Kinga Smalara - uczennica kl. 1Te

Miejsce zaś III zajął Jakub Wachel z kl. 3Tb

Ranking czytelnictwa według klas w miesiącu czerwcu przedstawia się następująco:

1 miejsce kl. 3Td –  13 wypożyczeń;

2 miejsce kl. 2Td  – 12 wypożyczeń;

3 miejsce kl. 1Te  – 7 wypożyczeń.