W miesiącu wrześniu biblioteka szkolna wypożyczyła czytelnikom 574 pozycje ze swojego księgozbioru; 525 z nich wypożyczyli uczniowie39 – nauczyciele, 2 – bibliotekarz oraz 8 - inni (tj. pracownicy administracji i obsługi).

Najczęściej wypożyczanymi tytułami były:

• „Nad Niemnem – Elizy Orzeszkowej;
  • „Rok 1894” – George'a Orwella;
  • oraz „Dżuma” - Alberta Camusa.

Tytuł Czytelnika Miesiąca Września zdobył Volodymyr Malaiko – uczeń kl. 1Ta, który w pierwszym miesiącu nauki wypożyczył największą liczbę książek. Gratulacje!

Volodymyr otrzymuje za swoją aktywność +50 punktów z zachowaniapamiątkowy dyplom oraz nagrodę. Fotorelacja z uhonorowania zwycięzcy znajduje się w zakładce Aktualności.

Na miejscu II w rankingu najaktywniejszych czytelników września uplasował się Anton Boichuk - uczeń kl. 2Tb, który otrzymuje +40 punktów z zachowania

Miejsce zaś III zajęli Danylo Vynnyk z kl. 2Tc oraz Dmytro Kuzmenko z kl. 1Te, zyskując tym samym +30 pkt z zachowania.

Ranking czytelnictwa według klas w miesiącu wrześniu przedstawia się następująco:

1 miejsce kl. 3Td  – 64 wypożyczenia;

2 miejsce kl. 5PTc  – 46 wypożyczeń;

3 miejsce kl. 4Td  – 37 wypożyczeń.