W miesiącu październiku biblioteka szkolna wypożyczyła czytelnikom 650 pozycji ze swojego księgozbioru; 550 z nich wypożyczyli uczniowie, 90 – nauczyciele, 2 – bibliotekarz oraz 8 - inni (tj. pracownicy administracji i obsługi).

Najczęściej wypożyczanymi tytułami były:

• „Antygona" – Sofoklesa;
  • „Makbet” – Williama Shakespeare'a;
  • oraz „Biblia” - Alicji Badowskiej.

Tytuł Czytelnika Miesiąca Października zdobyła Kinga Smalara – uczennica kl. 2Te, która w drugim miesiącu nauki wypożyczyła największą liczbę książek. Gratulacje!

Kinga otrzymuje za swoją aktywność +50 punktów z zachowaniapamiątkowy dyplom oraz nagrodę książkową. Fotorelacja z uhonorowania zwyciężczyni znajduje się w zakładce Aktualności.

Na miejscu II w rankingu najaktywniejszych czytelników października uplasował się Mateusz Krychta - uczeń kl. 4Tc, który otrzymuje +40 punktów z zachowania

Miejsce zaś III zajął Sławomir Hendzel z kl. 3Tb, zyskując tym samym +30 pkt z zachowania.

Ranking czytelnictwa według klas w miesiącu październiku przedstawia się następująco:

1 miejsce kl. 1Te  – 60 wypożyczeń;

2 miejsce kl. 1Td  – 52 wypożyczenia;

3 miejsce kl. 2Te  – 39 wypożyczeń.