W miesiącu grudniu biblioteka szkolna udostępniła czytelnikom 211 pozycji ze swojego księgozbioru; 188 z nich wypożyczyli uczniowie, 18 – nauczyciele, 3 – bibliotekarz i 2 - inni (tj. pracownicy administracji i obsługi).

Najczęściej wypożyczanymi tytułami były:

• „Lalka" – Bolesława Prusa;
  • „Przedwiośnie" – Stefana Żeromskiego;
  • "Auto Moto Serwis 2023" - czasopismo motoryzacyjne.

Tytuł Czytelnika Miesiąca Grudnia zdobył Adrian Gozdecki – uczeń kl. 3 Td, który w czwartym miesiącu nauki wypożyczył największą liczbę książek. Gratulacje!

Adrian otrzymuje za swoją aktywność +50 punktów z zachowaniapamiątkowy dyplom oraz nagrodę książkową. Fotorelacja z uhonorowania zwycięzcy znajduje się w zakładce Aktualności.

Na miejscu II w rankingu najaktywniejszych czytelników grudnia uplasowała się Kinga Smalara - uczennica kl. 2 Te, która otrzymuje +40 punktów z zachowania

Miejsce zaś III zajął Michał Adamik z kl. 3 Tc, zyskując tym samym +30 pkt z zachowania.

Ranking czytelnictwa według klas w miesiącu grudniu przedstawia się następująco:

1 miejsce kl. 4 Tc  – 30 wypożyczeń;

2 miejsce kl. 3 Td  – 23 wypożyczenia;

3 miejsce kl. 3 Ta  – 19 wypożyczeń.

oprac. M. Jachym - nauczyciel bibliotekarz