Książka to dopiero początek to hasło międzynarodowego miesiąca bibliotek szkolnych w roku 2016.

Z tej okazji biblioteka ZST przez cały październik prowadziła akcję : „Coś dla ducha, coś dla zdrowego ciała” . Była to akcja promocji potencjalnego czytelnika – każdy, kto pożyczył w tym czasie książkę lub czasopismo, otrzymywał nagrodę. Dodatkowo, oprócz wykształcenia w naszej młodzieży nawyku czytania, pierwsze i ostatnie 30 osób otrzymało „coś dla zdrowego ciała” - lizak z witaminami.

W akcji wzięło udział 129 uczniów, z czego 58 pożyczyło więcej niż 2 książki lub czasopisma.

Przypominamy również wszystkim, że biblioteka prowadzi prenumeratę następujących czasopism: Poznaj Świat, Głos Pedagogiczny, Wiedza i Życie, Elektronika dla wszystkich, Auto Moto Serwis, Linux Magazine, Biblioteka w szkole. Poza tym dostępnych jest wiele roczników innych tytułów – wszystkie można znaleźć w katalogu online na stronie biblioteki.

Cały czas biblioteka gromadzi również informacje o książkach, które chcielibyście przeczytać. Zachęcamy, by podpowiedzieć nam tytuły, zwłaszcza z branży motoryzacyjnej, elektronicznej czy informatycznej.

3 LISTOPADA 2016