Celem Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych (MMBS) jest zwrócenie uwagi na ważną rolę biblioteki w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań – nie tylko tych czytelniczych.

Święto Bibliotek zostało ustanowione w 1999 r. przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Do 2007 r. obchodzono je w każdy czwarty poniedziałek października. W 2008 r. "miesiąc" zastąpił "dzień" i obecnie obchody święta odbywają się cały październik.

Hasło przewodnie MMBS 2023 to: „Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia” - w skrócie: "Tu kwitnie wyobraźnia!".

Biblioteka ZST zaprasza wszystkich czytelników do wspólnego świętowania! Do wypożyczania nowości wydawniczych zakupionych w ramach NPRCz, do udziału w konkursach, wystawach, projektach edukacyjnych, wyjściach na spotkania autorskie do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle oraz akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie.

Szczegóły w bibliotece!

oprac. Maria Jachym - nauczyciel bibliotekarz