W aktualnej gablocie bibliotecznej, mieszczącej się na korytarzu szkolnym, dominuje tematyka związana z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych (MMBS). Znajdują się tam informacje o planowanych w październiku działaniach, konkursach i akcjach czytelniczych.

Literacka Nagroda Nobla 2023 została już przyznana i chociaż oficjalna ceremonia jej wręczenia odbędzie się dopiero w grudniu, już dziś warto wiedzieć, kto został jej laureatem. Również w tej kwestii odsyłamy Was do gabloty.

Jeśli masz wolną chwilę w czasie przerwy lub czekasz na lekcje, autobus itp. to nauczyciel bibliotekarz szczególnie poleca lekturę tekstu „Dlaczego warto czytać?”. I zapewnia, że chociaż tytuł wydaje się brzmieć dosyć banalnie, to treść absolutnie taka nie jest!

oprac. Maria Jachym – nauczyciel bibliotekarz