W niedzielę 15 października br. po raz XXIII obchodziliśmy w Polsce Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”.

Kard. Kazimierz Nycz w swojej wypowiedzi podkreślił, że: „

Hasło »Cywilizacja życia« jest aktualne w kontekście rodziny, dzieci i młodzieży, ale także w kontekście wojny, która trwa i w każdej chwili grozi rozszerzeniem. Mówienie o cywilizacji życia, o której mówił Jan Paweł II, wydaje się więc niezwykle ważne”.

Z okazji obchodów Dnia Papieskiego w bibliotece szkolnej została przygotowana wystawa książek i filmów, związanych tematycznie z osobą św. Jana Pawła II.

Znajdują się wśród nich dwie nowe pozycje, zakupione w ramach dotacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025”. Są to książki autorstwa Mileny Kindziuk – „Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II” oraz „Edmund Wojtyła. Brat św. Jana Pawła II”.

Ponadto w zasobach biblioteki dostępne są również:

• "Nie lękajcie się! Rozmowy z Janem Pawłem II” - André Frossard;
  • „Świadek nadziei. Biografia papieża Jana Pawła II” - George Weigel;
  • „Pamięć i tożsamość. Rozmowy na przełomie tysiącleci” - Jan Paweł II;
  • „Czyńcie to na moją pamiątkę” - Jan Paweł II;
  • „Świadectwo. W rozmowie z Gian Franco Svidercoschim – Stanisław Dziwisz;
  • film „Gdy świat wstrzymał oddech. Uroczystość mszy świętej pogrzebowej Ojca Świętego Jana Pawła II - przygot. zespół telewizji TVN i TVN24;
  • film „Moje Tatry. Jan Paweł II na Podhalu” - scen. i realizacja Adam Kraśnicki;
  • film „Od Wadowic do Rzymu”- reż. Jerzy Klechta.

Zapraszamy do biblioteki!

Maria Jachym - nauczyciel bibliotekarz