Andrzej Sapkowski, Andrzej Stasiuk, Andrzej Ziemiański, Andrzej Chwalba, Jan Andrzej Morsztyn, Andrzej Frycz Modrzewski i Jerzy Andrzejewski to zalewie kilka propozycji "książek Andrzejów", znajdujących się w zasobach naszej biblioteki. Wśród autorów i współautorów tzw. literatury fachowej (czyli związanej z profilami kształcenia zawodowego w naszej szkole) również odnajdziemy wielu przedstawicieli, noszących to popularnie niegdyś imię męskie.

Do nowości zaprezentowanych na wystawie, zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, należą:

• "Opowieści galicyjskie" Andrzeja Stasiuka będące lekturą szkolną;
  • książka Andrzeja Chwalby pt. "Przegrane zwycięstwo. Wojna polsko-bolszewicka 1918-1920", dotycząca historii Polski XX wieku;
  • oraz anglojęzyczne wersje dwóch pierwszych części "Wiedźmina" Andrzeja Sapkowskiego tj. "The Witcher, t. I "The Last Wish" oraz "The Witcher", t. II "Sword of Destiny".

Na tegoroczne andrzejki w bibliotece złożyły się również słodkie wypożyczenia, czyli coś dla ciała i coś dla ducha. W dniu 30 listopada br. 52 uczniów (w tym 3 przedstawicielki płci pięknej) skorzystało z okazji i w pakiecie z wypożyczaną książką otrzymało niespodziankę w postaci batona.

oprac. M. Jachym - nauczyciel bibliotekarz