W miesiącu wrześniu biblioteka szkolna udostępniła czytelnikom 177 książek; 145 z nich wypożyczyli uczniowie, 28 - nauczyciele, 3 - bibliotekarze i 1 - pracownik obsługi.

Najczęściej wypożyczanymi tytułami były:

• „Ferdydurke” – Witolda Gombrowicza;
  • „Makbet” – Williama Szekspira;
  • „Romeo i Julia” – Williama Szekspira;
  • oraz „Panny z Wilka” – Jarosława Iwaszkiewicza.

Tytuł Czytelnika Miesiąca Września zdobył Sebastian Baranuczeń kl. 4GTB, który w pierwszym miesiącu nauki wypożyczył największą liczbę książek. Gratulujemy!

Sebastian otrzymuje za swoją aktywność +50 punktów z zachowania, pamiątkowy dyplom oraz nagrodę (podwójne bilety do kina). Fotorelacja z uhonorowania zwycięzcy znajduje się w zakładce Aktualności.

Na miejscu II w rankingu najaktywniejszych czytelników września uplasował się Kamil Siciak – uczeń kl. 3TC, który otrzymuje +40 punktów z zachowania

Miejsce III zajęli ex aequoKrystian Sokołowski kl. 2TE oraz Wiktor Zięba kl. 4PTB. Obydwaj zyskują +30 pkt z zachowania.

Ranking czytelnictwa według klas w miesiącu wrześniu przedstawia się następująco:

1 miejsce kl. 2TC – 28 wypożyczeń;

2 miejsce kl. 2TD – 19 wypożyczeń;

3 miejsce kl. 4GTB – 17 wypożyczeń.