W miesiącu październiku biblioteka szkolna wypożyczyła czytelnikom 198 pozycji ze swojego księgozbioru; 186 z nich wypożyczyli uczniowie, 6 - nauczyciele, 4 - bibliotekarze i 2 - pracownicy obsługi.

Najczęściej wypożyczanymi tytułami były:

• „Biblia” –  wybór i oprac. Alicja Badowska;
  • „Skąpiec” – Moliera;
  • „Mitologia” – Jana Parandowskiego;
  • oraz „Makbet” – Williama Szekspira.

Tytuł Czytelnika Miesiąca Października zdobyła Kinga Smalara – uczennica kl. 1TE, która w drugim miesiącu nauki wypożyczyła największą liczbę książek. Gratulujemy!

Kinga otrzymuje za swoją aktywność +50 punktów z zachowaniapamiątkowy dyplom oraz nagrodę. Fotorelacja z uhonorowania zwyciężczyni znajduje się w zakładce Aktualności.

Na miejscu II w rankingu najaktywniejszych czytelników października uplasował się Kacper Baran - uczeń kl. 4GTC oraz Kamil Siciak – uczeń kl. 3TC, którzy otrzymują +40 punktów z zachowania

Miejsce III zajęli ex aequoGabriel Hołda kl. 4GTB, Mateusz Łaski kl. 1TEJan Rolek kl. 1TE, Sebastian Walowski, kl. 1TE oraz Szymon Żak kl. 1TE. Wszyscy zyskują +30 pkt z zachowania

Ranking czytelnictwa według klas w miesiącu październiku przedstawia się następująco:

1 miejsce kl. 1TD – 32 wypożyczenia;

2 miejsce kl. 1TB – 20 wypożyczeń;

3 miejsce kl. 2TE –  16 wypożyczeń.