W miesiącu marcu biblioteka szkolna wypożyczyła czytelnikom 253 pozycje ze swojego księgozbioru; 239 z nich wypożyczyli uczniowie10 - nauczyciele1 - bibliotekarz i 2 – inni (pracownik obsługi).

Najczęściej wypożyczanymi tytułami były:

• Dzieje Tristana i Izoldy" - Josepha Bediera;
  • Zbrodnia i kara" - Fiodora Dostojewskiego;
  • „Konrad Wallenrod" - Adama Mickiewicza;
  • „Dżuma" - Alberta Camusa.

Tytuł Czytelnika Miesiąca Marca zdobył Kacper Baran – uczeń kl. 4 GTC, który w siódmym miesiącu nauki wypożyczył największą liczbę pozycji. Gratulacje!

Kacper otrzymuje za swoją aktywność +50 punktów z zachowaniapamiątkowy dyplom oraz nagrodę. Fotorelacja z uhonorowania zwycięzcy znajduje się w zakładce Aktualności.

Na miejscu II w rankingu najaktywniejszych czytelników marca uplasował się Sebastian Rak - uczeń kl. 3 TD, który otrzymuje +40 punktów z zachowania.

Miejsce zaś III zajął Adrian Gozdecki - uczeń kl. 2 TD, zyskując tym samym +30 pkt z zachowania.

Ranking czytelnictwa według klas w miesiącu marcu przedstawia się następująco:

1 miejsce kl. 2 TC - 33 wypożyczenia;

2 miejsce kl. 4 GTC - 32 wypożyczenia;

3 miejsce ex aequo kl. 2 TD, kl. 2 TB i kl. 1 TD - 25 wypożyczeń.